Polecane linki

Magazyn narciarski NTN – strona magazynu/czasopisma stricte narciarskiego, które wydawane jest w papierowej wersji w kilku częściach na rok. Magazyn sam w sobie uważam jednoznacznie za najlepszy w Polsce. A! Bardzo ważne bo wiele osób mnie pyta: zbieżność nazwisk z redaktorem naczelnym jest przypadkowa. Z Panem Tomkiem K. nie łączą mnie żadne więzy krwi o których byłoby mi wiadomo.

Forum skiturowe – Największe i najbardziej kompleksowe forum skitourowe w Polsce. Użytkownicy na bieżąco wymieniają się informacjami na temat aktualnych warunków w górach. Wiadomo, ze im więcej użytkowników tym lepiej.

TOPR – Wiadomo strona Tatrzańskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Ja planując wyprawę w Tatry na skitoury zawsze wcześniej sprawdzam co pokazują kamery, jaki jest komunikat lawinowy i dopiero planuję wyjazd. Z Tatrami, jak z każdymi innymi górami, szczególnie w zimie nie ma żartów.

Szkoła narciarska PTAK-TEAM – Strona internetowa, której właściciel jest instruktor wykładowca Bartek Ptak. Na stronie jest zasłużona rekomendacja.

Remsport – RemSport to jeden z najlepiej prosperujących sklepów i serwisów narciarskich, który za swoją misję przyjął popularyzację własnoręcznego serwisu.

Windsport – Można to nazwać strzałem w kolano ponieważ kto reklamowałby swoją konkurencję? Prawda jest jednak taka, że spośród krakowskich serwisów, sklepów narciarskich Windsport (moim zdaniem) jest najlepszy. Biorąc pod uwagę fachowość obsługi – sprzedawcy i serwismani to nie są przypadkowi ludzie- ceny, doświadczenie na rynku i naprawdę dobre rady, których tam warto słuchać (zwłaszcza jeśli chodzi o dobór butów narciarskich!) to okazuje się, że Windsport jest najlepszy. Firma od wielu lat stosuje strategię Win Win… oni zarabiają, ale przede wszystkim chcą też sprzedać towar z którego klient będzie ostatecznie zadowolony i dobrany do jego potrzeb. Wiele razy zdarza się, że wiąże się to z godzinami cierpliwego tłumaczenia klientowi dlaczego tak, a nie inaczej. Tym większy plus… mogliby machnąć ręką i powiedzieć: „Bierz Pan skoro Pan myśli, że to dla Pana dobre…”

Gabinet  fizjoterapii – Gabinet  fizjoterapii… stomatologicznej…  Nie dajcie się zwieść jednak, Piotr prowadzi gabinet wraz ze swoją żoną i razem zajmują się również fizjoterapią ogólną całego ciała. Nie ukrywam, że właściciel Piotr, to mój bardzo dobry znajomy i chce mu tym wpisem pomóc. Ponadto chce też w jakiś tam sposób odwdzięczyć się za przeprowadzenie rehabilitacji kolana po naderwaniu więzadeł. Wizyta po wizycie z Piotrem czułem się coraz lepiej, więc tak Piotrek to mój znajomy, jednak nie polecił bym go, gdybym nie wiedział, że jest świetnym fizjoterapeutą. Tym wpisem ręczę za jego umiejętności…  Nikomu nie życzę, ale nie oszukujmy się. Narciarstwo to kontuzjogenny sport i zawsze taki będzie.

Chata na BucnikuChata na Bucniku usytuowana jest w sercu Beskidu Sądeckiego. Jest to miejsce, w którym można odpocząć w bardzo pogodnej i rodzinnej atmosferze. Gospodarze prowadzący tą miejscówkę to bardzo pogodni i sympatyczni ludzie. Podobno w pierwszej kolejności szukamy ludzi, a nie miejsca więc to jest dokładnie tego przykład. Osobiście polecam miejsce również ze względu na bardzo fajne możliwości wypraw skiturowych grzbietem gór, gdzie po drodze co chwilę otwiera się przepiękny widok na królestwo polskich gór – Tatry. Na stronie bardzo dobrze opisany jest dojazd, a ponadto serdecznie polecam kontakt z gospodarzami w razie jakichkolwiek pytań, aby szybko się przekonać, że warto.

Dieta sportowca Szukałeś już konkretnej diety? Ja tak i poświęciłem na to bardzo wiele czasu szukając informacji czy to w sieci, książkach, sprawdzając empirycznie czy rozmawiając z innymi ludźmi na ten temat. Po szeregu sprzecznych ze sobą informacji ostatecznie trafiłem na dietę sportowca. Zacząłem ją stosować początkowo z czystą przyjemnością jak pewnych nowych smaków. Nie oczekiwałem żadnych efektów korzystałem z rad zawartych w artykułach z czystej przyjemności nowych smaków i poczucia zdrowej żywności… Efekty przyszły same 🙂 Polecam.

Sebastian Bednarczyk Trener personalny w Krakowie Sebastian to kolejna osoba z moich serdecznych znajomych, który jest zawodowym sportowcem (wicemistrz Polski w sprincie), a dodatkowo pasjonuje się dziennikarstwem sportowym. Poza tą stroną prowadzi także portal www.sprinterzy.com. Sebastian prowadzi treningi personalne na najwyższym poziomie, osobiście brałem udział w jego treningach core stability, które są bazą chyba dla każdej dyscpliny. 

Refleksyjnik – to moja strona w której uzewnętrzniam się nie tylko narciarsko, ale ze wszelakich refleksji i przemyśleń, które w dużej mierze kierują moim życiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *